img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
18. Úno

2016

Lyžařský výcvikový kurz

Stejně jako loňský školní rok jsme i letos vyrazili s našimi žáky z 2. stupně na lyžařský kurz a opět na stejné místo do Velkých Karlovic. V pondělí 8. února jsme naskákali do školního auta a za tři hodiny jsme byli na místě. Bohužel ani zde v nadmořské výšce 650 metrů nebyl žádný sníh, s výjimkou technického sněhu na sjezdovce, což nám dávalo jistotu, že lyžovat budeme. V úterý probíhal celý den lyžařský výcvik, který naši žáci i přes nepříznivé podmínky zvládli. Ve středu nastal obrovský obrat v počasí a během jednoho dne nasněžilo asi 25 cm nového sněhu. A to už opravdu vypadalo, že jsme na horách. Do konce našeho pobytu se podmínky na lyžování jen zlepšovaly. Ve čtvrtek jsme už jezdili po slušně upravené sjezdovce a odpoledne nakonec proběhl i závod ve slalomu. Mimo lyžování jsme si jedno dopoledne vyrazili na malý výlet do nedaleké Karolinky, kde jsme navštívili muzeum sklářství. Času, který jsme věnovali prohlídce muzea, jsme rozhodně nelitovali. K vidění byly nádherné věci ze skla. Poté jsme se vrátili zpět do Velkých Karlovic, kde jsme ještě navštívili zdejší muzeum, které se nachází v historickém středu obce. Ve dvou budovách památkově chráněného objektu bývalého kupeckého domu z počátku 19. století jsme shlédli expozice, které poskytují výmluvný a charakteristický obraz života lidí v tomto rázovitém koutu Valašska.
Celý pobyt na horách utekl jako voda, všichni jsme si ho náramně užili a v pátek 12. února jsme se vraceli domů. Když jsme se během cesty ptali dětí, jestli příští rok pojedou zase, všichni nadšeně přikyvovali, což byla pro nás pedagogy ta největší odměna.

Aleš Pavlů

Sdílet: