img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
19. Kvě

2016

Okresní kolo SHM v Břeclavi

V úterý 17.5.2016 se na stadionu TJ Lokomotiva Břeclav uskutečnilo okresní kolo Sportovních her mládeže pro žáky speciálních škol okresu Břeclav. Soutěžilo se ve dvou kategoriích ( mladší, starší žáci a žákyně ) a čtyřech disciplínách ( sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký, vytrvalostní běh ) v rámci lehkoatletického čtyřboje.

Žáci naší školy se při konkurenci břeclavské a mikulovské školy rozhodně neztratili. Podařilo se nám vybojovat dílčí úspěchy v kategorii mladších dívek ( 1.místo ve skoku dalekém a 3.místo v běhu na 500m Sandry Milisové ) i v kategorii mladších chlapců ( 3.místo v běhu na 800m a 2.místo ve sprintu na 50m Daniela Nejezchleba ).

Nejhodnotnějších výsledku ale dosáhli starší chlapci, kteří jednoznačně ovládli svoji kategorii a ve všech čtyřech disciplínách obsadili vždy první 3 místa. Nejúspěšnějším reprezentantem školy se stal David Klusák, který zvítězil ve skoku, sprintu i vytrvalosti a celkově s výrazným náskokem zvítězil před našimi dalšími reprezentanty, Martinem Ferkovičem ( 1.místo v hodu a 3x druhé místo ) a Jaroslavem Pilátem ( 2.místo v hodu a 3x 3.místo ). Všichni tři budou reprezentovat nejen naši školu, ale i okres Břeclav na krajském finále SHM v lehkoatletickém čtyřboji, které se uskuteční 7.června v Brně na stadionu TJ Moravská Slavia. Doufáme, že i tam se nám podaří nějaký ten dílčí úspěch vybojovat.

Při celkovém součtu bodů v jednotlivých disciplínách i kategoriích naše škola získala nejvíce bodů a obsadila tak 1.místo v hodnocení speciálních škol okresu Břeclav. Blahopřejeme!

Radomír Bartoněk


Sdílet: