img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
21. Kvě

2016

Oslavili jsme Den Dětí

Svátek dětí jsme letos oslavili o něco dříve. Již 20. května jsme se vypravili na výlet do brněnského Vida centra. Už cesta vlakem byla pro některé děti dobrodružným zážitkem. Vida je vědecký zábavní park, kde na nás čekalo velké množství interaktivních exponátů, ale hlavně mnoho zajímavostí a objevů. Ve Vida centru se skutečně učení stává hrou i zábavou. Děti se zde dozvěděly spoustu zajímavostí a navíc si samy vyzkoušely různé situace a pokusy. Atraktivním zážitkem zejména pro dívky bylo moderování počasí. Děvčata se na chvíli stala „rosničkami“ a odmoderovala nám perfektní předpověď počasí. Že jim předpověď nevyšla, nám vůbec nevadilo (jsme zvyklí i od profesionálů). Chlapce zajímala spíše technika. Pokusili se vyrobit vlastní sníh, rozpoutat tornádo, zjistili jak funguje páka a kladka, vyzkoušeli působení fyzikálních sil a mnoho dalších pokusů. Společně jsme se také zúčastnili představení, na kterém jsme se dozvěděli fascinující informace o vzniku a účincích blesků. Některé děti se dokonce aktivně účastnily na pokusech s blesky. Kromě všech zajímavostí nás zde však čekala i zábava, hry a odpočinek. Celý den jsme si všichni velmi užili a odvezli jsme si mnoho nových informací. Tato akce měla, bohužel, i jednu chybu a tou byl nedostatek času. Takže se budeme těšit zase někdy příště.

Sdílet: