img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
10. Lis

2016

Vím kde žiju

V letošním školním roce jsme odstartovali nový celoroční projekt Vím, kde žiju. Cílem projektu je vytvářet kladný vztah žáků k městu (obci), ve kterém žijí a také celkově k jižní Moravě. Chceme žáky upozornit na krásy, bohatství a zajímavosti našeho regionu a tím docílit úcty a zdravého patriotství ke svému rodišti a bydlišti. Hlavní činností projektu budou výjezdy tříd do obcí, ve kterých žáci naší školy žijí.

První výjezd žáků devátého ročníku se uskutečnil 8. listopadu a směřoval do města Klobouky u Brna. Klobouky jsou malé město v okrese Břeclav, 29 km od Brna a žije zde více než 2400 obyvatel. Ve městě jsme navštívili větrný mlýn (který má kompletní vnitřní vybavení a je plně funkční), zdejší kostely, kapli svaté Barbory z roku 1669, ke které vede cihlové schodiště s více než šedesáti schody. Také jsme si prohlédli zdejší městský úřad, který sídlí v bývalém renesančním zámku. V této budově trávil kdysi své volné chvíle T. G. Masaryk i se svou ženou Charlottou. Při procházce městem jsme zhlédli také kloboucké školy, vlastivědné muzeum a domov pro osoby se zdravotním postižením Betlém. Vám, kteří Klobouky u Brna neznáte, můžeme výlet do města jen doporučit.

Sdílet: