img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
10. Úno

2017

Týden v Beskydech

V týdnu od 23. do 27. ledna se zúčastnilo 12 žáků a 3 pedagogové ZŠ a PrŠ Hustopeče zimního pobytu na horách, a to nedaleko obce Malenovice, jež se nachází téměř pod Lysou horou, nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Někteří žáci absolvovali pobyt formou lyžařského výcvikového kurzu a někteří jako zimní ozdravný pobyt. Ubytovaní jsme byli v chatě P.O.M.A., která byla přímo u sjezdovky. Ta byla asi 400 metrů dlouhá a svou náročností vyhovovala spíše pokročilejším lyžařům. Žáci, kteří zde byli v rámci ozdravného pobytu měli v okolí chaty slušné podmínky pro krátké vycházky. Sněhové podmínky byly takřka ideální. Každý den probíhal dopolední a odpolední lyžařský výcvik na svahu, popřípadě bobování, jízda na lopatách a jiné činnosti na sněhu. Ve středu dopoledne jsme všichni vyrazili na trochu náročnější výšlap po okolí v délce asi 2 km, přičemž zhruba polovina trasy vedla do táhlého kopce. Příjemně unavení a trochu hladoví jsme se vraceli po poledni na chatu. Toho dne jsme se na oběd těšili všichni bez výjimky. Vždy po obědě využívali žáci poledního klidu k tomu, aby načerpali nových sil. Každý večer jsme se scházeli v jednom větším pokoji, kde jsme zhodnotili uplynulý den a řekli si, co nás čeká následující den. Poté probíhal krátký večerní program. Ve čtvrtek dopoledne proběhl závod ve slalomu a ve sjezdu na bobech. Všichni závodníci byli odměněni diplomy, poháry a jinými cenami. Celý pobyt velmi rychle a příjemně utekl, počasí nám vyšlo na jedničku a když jsme se během cesty domů ptali dětí, jestli příští rok pojedou zase, všichni nadšeně přikyvovali.

Aleš Pavlů

Sdílet: