img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
19. Kvě

2017

Sportovní hry mládeže – okresní kolo v Břeclavi

Ve čtvrtek 18.5.2017 se v Břeclavi uskutečnilo okresní kolo Sportovních her mládeže pro žáky speciálních škol okresu Břeclav. Soutěžilo se ve dvou kategoriích ( mladší, starší žáci a žákyně ) a čtyřech disciplínách ( sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký, vytrvalostní běh ) v rámci lehkoatletického čtyřboje.

Žáci naší školy se při konkurenci břeclavské a mikulovské školy rozhodně neztratili. Podařilo se nám vybojovat dílčí úspěchy v kategorii mladších dívek : 2.místo ve skoku dalekém a 3.místo celkově v součtu lehkoatletického čtyřboje S. Milisové, i v kategorii mladších chlapců : 2.místo v běhu na 800m a 2.místo ve sprintu na 50m D. Nejezchleba.

Nejhodnotnějších výsledku ale dosáhli starší chlapci, kteří ovládli svoji kategorii a téměř ve všech čtyřech disciplínách obsadili vždy první 2 místa. Nejúspěšnějším reprezentantem školy se stal Martin Ferkovič, který zvítězil ve skoku, sprintu i hodu a v celkovém čtyřboji s výrazným náskokem zvítězil před našim dalším reprezentantem Jaroslavem Pilátem ( 1.místo ve vytrvalostním běhu na 1.500m, 2.místo v hodu a dálce ).

Oba dva budou reprezentovat nejen naši školu, ale i okres Břeclav na krajském finále SHM v lehkoatletickém čtyřboji, které se uskuteční 31.května v Brně na stadionu TJ Moravská Slavia. Doufáme, že i tam se nám podaří nějaký ten dílčí úspěch vybojovat.

Po celkovém součtu bodů v jednotlivých disciplínách u všech kategorií obsadila naše škola 2.místo v hodnocení speciálních škol okresu Břeclav.

Radomír Bartoněk

Sdílet: