img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
13. Čvn

2017

Ozdravný pobyt – Hálův mlýn 2017

Letošní zotavovací pobyt je bohužel za námi. V týdnu od 22. do 26. května 2017 jsme prožili krásné dny plné zážitků v rekreačním středisku Hálův mlýn v malebném Údolí Bílého potoka.

V Hálově mlýně prožilo 19 žáků vlastně celý rok, a to proto, že program pobytu byl rozdělen tematicky do čtyř ročních období. V pondělí přišla zima. Řádně jsme se přioblékli a všichni se zúčastnili veselých zimních radovánek. Nechybělo koulování ani běh na lyžích. V úterý se začalo oteplovat a nic nebránilo tomu, abychom přivítali jaro. Dopoledne jsme se vydali na jarní vycházku, kde jsme rozpoznávali jarní květiny a sledovali jsme probouzení přírody. Na jaře nesmí chybět svátky jara, a tak jsme odpoledne hledali sladké velikonoční překvapení. Ve středu ráno jsme se probudili do zakaboněného, přesto však letního dne. Do batůžků jsme naskládali svačiny, pití a s chutí jsme se vydali na celodenní letní výšlap do Veverské Bítýšky, odkud jsme autobusem přijeli na hrad Veveří (ti menší nás „pronásledovali“ autem). Po zajímavé prohlídce hradu jsme připluli parníkem zpět do Bítýšky. V Maršově na nás čekal náš pan řidič, kterému se nás zželelo a dovezl nás zpět do Mlýna. Večer jsme si opekli špekáčky u svatojánského ohně a znaveni létem jsme brzy usnuli. Na podzim, který trval celý čtvrtek, jsme měli zábavné soutěže s bramborami, které k tomuto ročnímu období neodmyslitelně patří. A protože se na podzim brzy stmívá, využili ti nejstatečnější šero a následně i černočernou tmu k noční výpravě do lesa. Mnozí tak překonali sami sebe a zvítězili nad svým strachem. Proč?? No protože uprostřed temného lesa čekal strašlivý kostlivec, který dohlížel na to, aby se odvážlivci podepsali na strašidelný pergamen. Nebojte se, všichni se vrátili v pořádku a s pocitem vítězství. Pátečního rána se většina z nás nemohla dočkat. Byl totiž Štědrý den. Na louce pod vysokou borovicí nechal Ježíšek všem hodným dětem dáreček. Společně jsme si zazpívali koledy a poté odjeli domů, zpět do reality. Nevěříte????!!!!! Tak musíte příště s námi!

YB

Sdílet: