img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
14. Pro

2017

Vánoční tvoření

V úterý 12. 12. v podvečer ožila naše škola spoustou návštěvníků. Žáci se svými rodiči a prarodiči, ale i s mnoha dalšími hosty se sešli na tradiční školní akci Vánoční tvoření.
Ve společenské místnosti přivítaly děti své blízké tradičními koledami, recitací i cizojazyčným vánočním zpíváním. Melodie všem zněla v uších ještě když si v dílničkách zkoušeli tradiční lidové výrobky s vánoční tematikou. Na pomoc jsme si přizvali i odborníky v oboru. Perníčky dětem pomáhala zdobit paní Pekaříková, andělíčka z šustí si děti vyzkoušely pod vedením paní Plškové, figurky z jejich rukou dělají radost nejedné rodině. Pod vedením pedagogů si děti vyzkoušely jak se věští na Štědrý den litím olova, nachystaly si lodičky ze skořápek, na vánoční stůl si vyrobily vánoční hvězdu.
Po vydařeném tvoření se všichni posilnili voňavým punčem a vánočním cukrovím. Velkým zážitkem byla i ochutnávka vánočního kuby podle starodávného receptu. O přípravu občerstvení se postarali žáci se svými učiteli v rámci PV. Všem chutnalo, spokojeni a obohaceni o nové zážitky odcházeli domů.

Poděkování patří paní Marii Pekaříkové a Iloně Plškové, všem vyučujícím a dětem kteří se podíleli na přípravě a hlavně všem, co podpořili naši školu a zúčastnili se akce. Přejeme Vám mnoho zdraví, štěstí a klidu v době Vánoc i v celém roce 2018.

 

HP

Sdílet: