img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
2. Bře

2018

Lyžování Na Trojáku

Tak jako tradičně každý rok jsme i letos vyrazili s našimi žáky na lyžařský výcvikový kurz. V týdnu od 19. do 23. února jsme absolvovali pobyt na horách a to ve skiareálu Na Trojáku. Rekreační areál Na Trojáku se nachází na vrcholu valašského kopce Troják mezi obcemi Hošťálková a Rajnochovice, na rozhraní oblastí Vsetínska, Zlínska a Kroměřížska – uprostřed Hostýnských vrchů.

Zde v nadmořské výšce asi 600 metrů bylo dostatek sněhu a teplota pod nulou, takže téměř ideální podmínky k lyžování.

Ubytovaní jsme byli v hotelu, který se nacházel asi 100 m od sjezdovky. Ta se svou délkou asi 450 metrů a nízkou náročností vyhovovala jak začátečníkům tak i pokročilejším lyžařům.

Každý den probíhal dopolední a odpolední lyžařský výcvik na svahu. Někteří stáli na lyžích takřka poprvé a tak začínali jezdit na dětském vleku. Postupně se však vypracovali až k tomu, že lyžovali na hlavní sjezdovce. Ve středu odpoledne jsme všichni vyrazili místo na lyže do blízkého sportovního centra na bowling. Někteří hráli úplně poprvé a i přes počáteční neúspěch si to náramně užili. Ve čtvrtek dopoledne proběhl závod v krátkém slalomu a hned poté bylo vyhlašování výsledků, kdy byli všichni závodníci odměněni medailemi přímo u sjezdovky. Téhož dne večer byly ještě dodatečně rozdány diplomy a jiné ceny.

Celý pobyt velmi rychle a příjemně utekl, počasí nám vyšlo na jedničku a když jsme se během cesty domů ptali dětí, jestli se jim na horách líbilo a zda příští rok pojedou zase, všichni s úsměvem přikyvovali, což byla pro nás pedagogy ta největší odměna.

Aleš Pavlů

 

Sdílet: