img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
29. Bře

2018

Výlet do Mikulova

Během „pašijového“ týdne absolvovali žáci praktické školy ze ZŠ Šafaříkova tématický výlet do Mikulova. Zaměřili jsme se především na kulturní památky. Prošli jsme se zámeckou zahradou, shlédli jsme Dietrichsteinskou hrobku; pověděli jsme si o smyslu morových sloupů; u  kašny se sochou Pomony jsme se blíže seznámili s propojeností naší historie s římskými dějinami. Po té jsme zamířili do „židovského“ města. Zde jsme obdivovali zrestaurovanou synagogu dále pak dům, v němž přebýval malíř Alfons Mucha či rabí Loew (údajný tvůrce Golema)- dnes mimo jiné restaurant světového kuchaře Marcela Ihnačáka; vyfotili jsme se i u rodného domu Hieronyma Lorma (autora speciální komunikační techniky pro hluchoslepé); další společný snímek jsme udělali před Galerií Závodný (vítěz v kategorii novostavba roku 2012 přehlídky architektů Grand Prix). Dokonce se nám i vydařilo počasí….

Žáci si odnesli spoustu užitečných poznatků. Příště snad  zvládneme i výšlap na Tanzberg (sv. Kopeček).
LM
Sdílet: