img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
11. Kvě

2018

Chvilka poezie

Oblastní kolo recitační soutěže ve Znojmě Chvilka poezie

Ve čtvrtek 3. května se v sále na Jezuitském náměstí ve Znojmě sešli recitátoři ze sedmi škol. Mezi nimi byli i úspěšní recitátoři naší školy, kromě nich pozvání přijaly školy z Brna – Ibsenky, Mikulova, Břeclavi, Moravských Budějovic a dokonce přijeli soutěžící až ze slovenské Spišské Nové Vsi. Tři desítky dětí se představily ve třech věkových kategoriích, jejich výkony hodnotila nezávislá porota – trojice bývalých pedagožek a pracovnice znojemské knihovny. Na úvod se představili s kulturním programem žáci druhého stupně znojemské školy, kteří nám zatančili polku. A pak už se šlo recitovat. Všichni se moc snažili a porota vůbec neměla snadný úkol. Z každé kategorie vybrala čtyři až pět nejlepších recitátorů (podle obsazenosti) a ti dostali  jako cenu knihu s věnováním. Z naší školy se mezi nejlepší recitátory dostali Daniel Nejezchleb a Martin Loskot. A protože i ostatní se moc snažili a byli šikovní, dostali všichni účastníci upomínkové předměty. Dopoledne plné krásných veršů se líbilo všem, dětem i dospělým a my se těšíme na další ročník.

 

Vet.

Sdílet: