img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
14. Pro

2018

Škola provoněná Vánocemi

V úterý 11.12. naše škola zářila vánoční atmosférou. Hosté s dětmi přicházeli plni očekávání.

Úderem čtvrté odpoledne se nesly školou vánoční zpěvy žáků pro radost všem hostům na akci školy Vánoční tvoření. Akce byla podporována  projektem MAP. Děti zpívaly moderní vánoční písničky, koledu Pásli ovce Valaši zpívali již všichni.

Učitelé se svými žáky školu překrásně vyzdobili malbami na okna tříd, vánočními vazbami a dekoracemi. Nechyběla ani ukázka slavnostně prostřeného vánočního stolu ze starých časů.

Děti s rodiči, babičkami si vyráběly v dílničkách svoji vánoční vazbu se svící na ozdobu rodinného stolu, svinuli si voňavou svíčku ze včelího voskového plátu, také vánoční stromeček ze skládaného papíru nazdobil kazdý podle svých představ a hlavně si děti nazdobily výborné, chutné medové perníčky. Opravdu chutnaly, jen málo dětí si je odneslo domů, většina neodolala.

Po takové předvánoční „dřině“ se všichni nechali pohostit voňavým vánočním punčem – samozřejmě dětským s cukrovím a závinem. Záviny napekly děti v pracovním vyučování, stejně jako drobné cukroví se kterým přijela pomoci babička Jaruška.

Nedalo se odolat v krámku s výrobky dětí a spousta z nás si odnášela domů dáreček z keramiky, přír. materiálů nebo domácí nudle. Rodiče byli překvapeni co jejich děti ve škole dovedou.

Nechyběla i generálka lidových zvyků – věštění z hrnečků, házení pantoflem, krájení jablíčka… Na premiéru si musí počkat na Štědrý den.

Viktorka oblečená v lidovém kroji všechny, kdo měl zájem, seznámila, jak to bylo na Vánoce v dřívějších dobách.

Školou se do večera ozývaly koledy a čilý ruch. Domů jsme odcházeli všichni spokojeni, že jsme si udělali pěknou chvíli s dětmi v tom předvánočním shonu.

Děkuji všem kdo přišli tvořit a podpořit naše školáky, i všem, kteří se na akci podíleli. Díky vám všem byla akce Vánoční tvoření tak úspěšná.

HP

Sdílet: