img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
20. Úno

2019

Projekt „POLYGRAM“

Odborné učiliště Lomená v Brně realizuje již druhým rokem projekt, který je spolufinancován Evropskou unií. Projekt je zaměřen na oblasti matematické a čtenářské gramotnosti a polytechniky. Jednotlivé oblasti jsou rozděleny na aktivity, kterými jsou podpořeni zejména pracovníci v oblasti vzdělávání s návazností na děti a žáky, rodiče a veřejnost. Projekt je průřezový mezi všemi stupni primárního a sekundárního vzdělávání.
Jedním z cílů projektu je působit na žáky motivačně a díky tomu zvyšovat jejich zájem o řemeslné vzdělávání. Základním školám je nabídnuto využití výukových prostor (dílen) na učilišti pro představení a zkvalitnění technického vzdělávání.

Mezi jinými školami byla i ta naše vybrána a oslovena, aby se do projektu zapojila. Nabídku jsme přijali a od října minulého roku dojíždíme s našimi žáky z 8. a 9. ročníku na učiliště Lomená. Zde jsou žáci zapojeni do praxe v učebnách technických oborů, a to Truhlářská a čalounická výroba, Zednické práce, Strojírenské práce, Malířské a natěračské práce.

Žáci mají k dispozici maximálně odborně vybavené učebny a také učitele odborného výcviku všech oborů, kteří se jim věnují a pomáhají při zdárném zvládnutí všech aktivit v rámci projektu.

 

AP

 

 

Sdílet: