img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
27. Bře

2019

Recitační soutěž

Březen voní básněmi a dorty
14. března proběhl na naší škole již XII. ročník recitační soutěže. Všichni se pilně připravovali, brousili výslovnost i styl. Vítěz v kategorii se totiž stane vlastníkem dortu z cukrárny Jitka. Přednášející přišlo podpořit mnoho rodinných příslušníků. Každý rok si vylosovaný host odnáší keramický dárek nebo obrázek od dětí.
Ve třech kategoriích sólové recitace se předvedli všichni žáci a protože jsou mezi námi i děti s poruchami komunikace, tak i letos byla soutěž ozvláštněna o recitaci s komunikátorem nebo se znakováním.
V kategorii žáků základní školy speciální zvítězili:
1. místo – T. Kotoučková, PrŠ
2. místo – Š. Zabijak, 7. ročník
3. místo – G. Blažková, 5. ročník
V kategorii 1. – 5. ročník základní školy zvítězili:
1. místo – K. David, 3. ročník
2. místo – S. Zima, 5. ročník
3. místo – L. Slováková, 2. ročník
V kategorii 6. – 9. ročník základní školy zvítězili:
1. místo – D. Nejezchleb, 6. ročník
2. místo – J. Česnohlídek, 8. ročník
3. místo – M. Loskot, 7. ročník
Skupinovou recitaci tříd vyhráli žáci p. uč. Pavlů s básní Kytice J. K. Erbena. Nejvíce sympatií si u publika získal V. Veselý, který přednášel, i přes svůj handicap, zřetelně a s vtipem. Vítězové se radovali z výborných dortů a ostatní ze sladkostí pro druhá a třetí místa.
Zvítězit nemohou všichni, přesto všichni soutěžící zvítězili sami nad sebou. Cenu útěchy si odnášel každý, kdo recitoval. Rodiče odcházeli nadšeni, spokojeni, plni zážitků z umu dětí. Úspěšní recitátoři budou naši školu reprezentovat na okresní nesoutěžní přehlídce v recitaci pro žáky našeho typu škol v Břeclavi.

 

 

Sdílet: