img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
29. Dub

2019

Den Země na naší škole

V rámci oslav Dne Země se žáci ZŠ a PrŠ Šafaříkova dne 24. 4. 2019 vypravili s pytli a gumovými rukavicemi do ulic Hustopečí a okolí. Celkem sesbírali 7 pytlů odpadků. Následující den každá třída prezentovala výsledky kolektivní práce v rámci projektu „Chráníme životní prostředí“. Žáci se interaktivní formou dověděli, jak správně třídit odpad; s úžasem naslouchali šokujícím informacím o poločase rozpadu různých materiálů, které člověk ledabyle odhazuje v přírodě.
Starší žáci poreferovali o obnovitelných a neobnovitelných zdrojích energie; velmi zajímavá byla také přednáška o ekologických katastrofách. Projekt v rámci enviromentální výchovy byl velice zdařilý. Výsledkem pak bylo zjištění, že pokud chce člověk přispět k ochraně životního prostředí, musí začít sám u sebe. Žákům i pedagogům náleží velký dík.
ZŠ a PrŠ, p.o., Šafaříkova 24, Hustopeče

 

 

Sdílet: