img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
13. Kvě

2019

Den s hasiči

V úterý 7. května jsme si udělali “den s hasiči”. Na začátku druhé vyučovací hodiny se po škole několikrát ozvalo „Hoří!“. Po chodbě se valilo plno kouře, že nebylo vidět na špičku nosu. Zpočátku vznikl trošku zmatek, ale všem se nakonec podařilo opustit budovu školy a dostavit se na určené shromaždiště u sportovní haly. Díky hustopečským hasičům jsme si vyzkoušeli cvičnou evakuaci se vším všudy. Po opadnutí emocí a dojmů jsme se všichni přesunuli na požární stanici, kde nás mile přivítali a věnovali nám téměř hodinu ze svého času. Žáci viděli a dozvěděli se mnoho zajímavých a užitečných věcí, např. jak vypadá plně vybavené hasičské auto, jakou výzbroj a výstroj má každý hasič při zásahu, jak se vystříhává nůžkami osoba z havarovaného auta, jak se zachovat při požáru nebo havárii a spoustu dalšího. Na závěr si mohl každý vyzkoušet uhasit malý model hořícího domku. Návštěva požární stanice byla velmi zajímavá pro všechny zúčastněné.

Velké díky patří členům požární stanice Hustopeče za jejich ochotu a čas při náročném a záslužném povolání.

 

 

Sdílet: