img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
17. Čvn

2019

Okresní kolo SHM – Břeclav

Ve čtvrtek 23.5.2019 se v Břeclavi uskutečnilo okresní kolo Sportovních her mládeže pro žáky speciálních škol okresu Břeclav. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (mladší, starší žáci a žákyně ) a čtyřech disciplínách (sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký, vytrvalostní běh ). Vše v rámci lehkoatletického čtyřboje.

Žáci naší školy se při konkurenci břeclavské a mikulovské školy rozhodně neztratili. Podařilo se nám vybojovat :

  • v kategorii mladších dosáhli dílčích úspěchů Kristýna Janečková ( 3.místo běh na 500m ), Aneta Machaňová ( 3.místo sprint na 50m ) a David Karásek ( 3.místo v běhu na 800m ) Kristýna Machaňová ( 2.místo vytrvalost a 2.místo hod ) obsadila i celkově 2.místo v součtu lehkoatletického čtyřboje
  • v kategorii starších obsadila 3.místo ve skoku dalekém Sandra Milisová
  • nejhodnotnějšího výsledku ze všech našich závodníků ale dosáhl Josef Pirochta, který ziskem nejvyššího počtu bodů suverénně ovládl svou kategorii starších chlapců. Zvítězil ve vytrvalostním běhu a skoku dalekém, 2.místo obsadil ve sprintu a 3.místo v hodu. Bude tak reprezentovat nejen naši školu, ale i okres Břeclav na krajském finále SHM v lehkoatletickém čtyřboji, které se uskuteční 29.května v Brně na stadionu TJ Moravská Slavia. Doufáme, že i tam se mu podaří nějaký ten dílčí úspěch vybojovat.

Po celkovém součtu bodů v jednotlivých disciplínách u všech kategorií obsadila naše škola 3.místo v hodnocení speciálních škol okresu Břeclav.

 

Sdílet: