img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
18. Čvn

2019

Škola v přírodě v Haluzické hájence 10.-14.6.2019

Rekreační středisko Haluzická hájenka leží na okraji Ždánického lesa. Toto krásné údolí je vhodné pro pěší turisty i pro cyklisty. Cesta od školy až do objektu trvala asi hodinu.

Ubytování zde nás velmi mile překvapilo. Rodiče s dětmi byli ubytováni na hlavní budově,všechny ostatní děti a učitelé v chatkách. 3x denně nám velmi chutně vařily kuchařky přímo v areálu,díky počasí jsme využívali jídelnu na kryté terase. Zde jsme měli k dispozici po celý den i pití. Jídlo nám většinou chutnalo,děti si často přidávaly.

RS poskytuje různé možnosti sportovního vyžití. Přímo v areálu se nachází hřiště, bazén a velké travnaté plochy. Hřiště a travnaté plochy i bazén jsme plně využívali každý den. 

Ve čtyřdenním programu jsme plně využili všech možností, které nám čas dovolil zvládnout. Kromě zábavné výuky jsme absolvovali pěší pětikilometrovou túru k továrně Stabila, kde byly děti obdarovány dřevěnými metry,které se tu vyrábí. Téměř jedno celé dopoledne jsme strávili na zámku Milotice,kde se všechny děti převlékly do kostýmů princezen a rytířů a navštívily zdejší hraběnku. Tato návštěva měla u dětí opravdu obrovský úspěch. Pořadatelé školy v přírodě pro nás připravili dvě hodinové animační odpoledne. V pondělí jsme tvořili s keramickou hlínou a v pátek jsme si naše hotové výrobky už naglazované a vypálené odváželi domů a ve středu se děti zúčastnily terénní hry – Pohádková cesta,kde na stanovištích plnily různé úkoly za které byly odměněny medailí, diplomem a sladkou odměnou. 

Protože téma školy v přírodě bylo Království – nesměla chybět ani výroba mečů, štítů, korunek a vějířů z přírodních materiálů. 

Zúčastnili jsme se mnoha závodů, soutěží a her, poseděli a zazpívali u táboráku s opékáním buřtů, svou odvahu jsme si vyzkoušeli při noční hře.

V Haluzické hájence se nám všem moc líbilo. Toto RS doporučuji jako velmi vhodné pro pořádání ŠvP.

Sdílet: