img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
25. Říj

2019

Projektový den „Podzim na farmě“ a „Les našeho regionu“

V pátek 25.října se všichni naši žáci vydali autobusem do Lednice. Ale nebyl to obyčejný výlet, čekal nás projektový den – „Podzim na farmě“ a pro žáky starších ročníků i projektový den „Les našeho regionu“.

Na farmě Salma měli žáci možnost vidět na vlastní oči různé druhy zvířat, sáhnout si na ně a seznámit se s jejich stavbou těla. Největším zážitkem pro mladší žáky byla jízda na koníkovi jménem Doly. Na památku si odvezli vlastnoručně vyrobenou ovečku s pravou ovčí vlnou. Starší žáci se vydali do lesa v blízkosti farmy a učili se rozpoznat stromy v okolí a nasbírali listy na krásný přírodní věnec. Jinou perspektivu okolní přírody mohli vidět díky fotografiím pořízeným speciální čočkou, tzv. rybím okem. V zázemí farmy pak vypracovali připravené pracovní listy a vyzkoušeli si práci s kompasem.
Pro naše žáky se projektová výuka osvědčila jako velmi vhodná metoda, lépe si propojí teorii s praxí díky získávání poznatků z okolního světa multisenzoriálním přístupem – s využitím zraku, sluchu, čichu i hmatu.
Počasí nám vyšlo na jedničku a všichni si projektový den moc užili.
Další fotografie k prohlédnutí na Facebooku nebo na Rajčeti.
Sdílet: