img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
27. Lis

2019

Projektový den – dopravní výchova 1. část

Ve středu 27. listopadu 2019 se v prostorách naší školy uskutečnila první část projektu „Dopravní výchova“. Žáci byli rozděleni do dvou skupin a ve dvou učebnách proběhlo názorné projektové vyučování. V každé učebně asistovali figuranti z řad žáků 9. ročníku.

Učebna A – názorná ukázka povinné výbavy jízdního kola + údržba a servis, jiné dopravní prostředky dospívající mládeže (brusle, koloběžky, skateboardy…), přilba, vhodné oblečení a reflexní prvky, dopravní značky, testové otázky, návodná videa (BESIPKY), interaktivní výuka pomocí multiboardu, dopravní koberec, cyklostezky aj.

Učebna B – poskytnutí první pomoci, integrovaný záchranný systém, ošetření poranění, krizové situace, nehody, úrazy, zdravotní pojištění, nemocnice apod.

Na závěr projektové výuky proběhlo společné vyhodnocení, reflexe a sebereflexe a odměnění každého žáka motivačními předměty od BESIPu, za které moc děkujeme.

Další bloky projektu „Dopravní výchova“ jsou plánovány na dopravním hřišti, exkurzí na pracoviště IZS, projížďkou po cyklostezce apod.

 

Mgr. Ladislav Mlčoch

 

Další fotografie k prohlédnutí na Facebooku nebo na Rajčeti.

Sdílet: