img +420 519 412 659
img info@skolahustopece.cz
img Šafaříkova 24/999, Hustopeče
Stalo se
10. Úno

2020

Chutně a zdravě

Když se do školy vypraví odborník z jakéhokoliv odvětví, většinou z toho vzejde super spolupráce. Tentokrát jsme se ale těšili moc, protože jsme očekávali samotného mistra z oboru kuchař, cukrář, pana Martina Beránka. O tomto skvělém cukráři jsme toho hodně slyšeli od naší paní asistentky, která s Martinem ve volných chvílích hraje ochotnické divadlo, ale také jsme shlédli několik televizních pořadů, ve kterých pan cukrář vystupoval. Martin svou návštěvu u nás pojal opravdu profesionálně a nejenom, že nám předvedl své mistrovské umění, ale také si pro žáky připravil kuchařskou soutěž, ve které skupinky žáků museli dle „šéfova“ zadání připravit chutné jídlo. A šlo opravdu o skvělou podívanou. Italské Ravioli Ricotta Pomodoro a francouzský dezert Tartellette Crema Di Mirtilli nás všechny nadchly již od podívání. Žáci se však těchto krkolomných názvů nezalekli a s chutí se pustili do příprav těstovin. S pomocí Martina se všem podařilo vyrobit opravdu krásné italské těstoviny a nazdobit si svou tartaletku. A přišlo také na hodnocení pokrmů a vyhlášení vítězů. I když vítězové byli vlastně všichni, protože tak skvěle jsme se hodně dlouho nenajedli! Děkujeme za krásný kulinářský zážitek.

Mgr. Yvona Bartoňková

Fotografie k nahlédnutí na Facebooku nebo na Rajčeti.

Sdílet: