Co takhle PRAHA?

24.5.2024

Po krátké úvaze se naše škola rozhodla, že se letos po delší době opět pojede na výlet do Prahy.

Rozhodující byl zájem a počet dětí (rodičů), kteří by do Prahy chtěli jet. Zájem nás příjemně překvapil. Takže se nakonec v pátek 24. května do Prahy jelo. A byl nás plný autobus.

Žáci se rozdělili do tří skupin dle schopností a věku. Nejstarší skupina (třída p. uč. Bartoňkové a p. uč. Pavlů) šla nejdelší trasu Hradčany – Karlův most – Staroměstské náměstí – Václavské náměstí. Skupina p. uč. Babyč se svezla na lodi po Vltavě a navštívili muzeum Karla Zemana. Naši nejmladší od p. uč. Průdkové a Janovcové šli přes Hradčany na Petřín, kde navštívili zrcadlové bludiště a svezli se lanovkou.

Společně jsme se setkali před Hlavním nádražím, odkud jsme jeli zpátky domů. Počasí nám naštěstí vyšlo. Cesta byla překvapivě bez problémů a všichni jsme se vrátili v pořádku domů.

Pro děti to byl velký zážitek a budou si ho dlouho pamatovat. Někteří před tímto výletem v Praze nikdy nebyli. Byl to pro ně poučný výlet, kde viděli mnoho z naší historie a současnosti, o které se učí ve škole.

Chci poděkovat všem, kteří se po celou dobu starali o své žáky. Bylo to pro všechny náročné a za to jim moc děkuji.

Na závěr bych chtěla ještě poděkovat p. Ing. Svatoplukovi Fröhlichovi, který tento zájezd částečně sponzoroval, další část zájezdu byla uhrazena z fondu SRPDŠ.

Eva Fröhlichová

Zobrazit všechno co se stalo

Vrátit se na STALO SE
skolahustopece-logo-2
Zásady ochrany osobních údajů
© 2020 Základní škola a praktická škola Hustopeče
|
web by
Top crossmenu