Haluzická hájenka 2024

10. - 14.6.2024

Žáci naší školy odjeli 10. června 2024 na ozdravný pobyt do Haluzické hájenky netušíce, jaká překvapení si pro nás toto malebné místo nachystá.

Hájenka byla ukrytá mezi loukami a lesy tak šikovně, že se schovala i před signálem telefonních operátorů. Pět dní bez telefonu bylo jednou z výzev, kterých se naši děti chopily jako ostřílení trampové. Konec konců to byla maličkost v porovnání s prvním dnem, který jsme na hájence strávili. Předchozí noc totiž místní krajinu zastihla bouřka a potrhala elektrické vedení. Nemít signál? Nevadí! Nemít světlo? Nevadí! Nemít vodu? Jó, to vadí! Tak jsme šli hledat nedaleký pramen pitné vody. Elán nám vydržel až do večeře, ale to už jsme si svítili na talíř teplého guláše a tekla i teplá voda.

Starší žáci byli ubytováni v chatkách, menší zase v budově. Ve společenské místnosti je pak uvítala vrchní čarodějnice, pět ježibab a černokněžník, aby jim sdělili, že se stali čarodějnými učni a v následujících dnech budou podrobováni zaklínadlům, roztodivným kejklím a zkouškám v oboru magie a věštectví.

Všichni obstáli znamenitě! Trička proměnili v čarodějné pláště, v kotlíku nad ohněm vařili lesní čaje a prošli zkouškou odvahy, když se s baterkou vydali ke staré ježibabě přes ztemnělý les. Konal se rovněž turnaj v přehazované, v němž děti vyzvaly na souboj nejen učitele ale i rodiče. Za pedagogický sbor přiznávám, že jsme prohráli se ctí.

Také jsme absolvovali výlet do vyškovské ZOO, kde jsme se mohli setkat s nejedním zvířecím rekordmanem a svým umění nás pak čarodějnice přenesly v čase do období Jury, kde jsme zkoumali krásy prehistorických ještěrů.

Poslední večer se pak uskutečnil ceremoniální slet všech učňů i ježibab a pobyt byl korunován čaro-diskotékou a slavnostním udělením medailí a diplomů.

Byl to magický týden plný zážitků, za který vděčíme především vrchní ježibabě Mgr. Heleně Průdkové a jejímu pedagogickému týmu, ale také všem zúčastněným rodičům.

Děkujeme a za rok ahoj!

Bc. Veronika Nováková

Zobrazit všechno co se stalo

Vrátit se na STALO SE
skolahustopece-logo-2
Zásady ochrany osobních údajů
© 2020 Základní škola a praktická škola Hustopeče
|
web by
Top crossmenu