Masopustní karneval 2022

4.3.2022

4. března v pátek před jarními prázdninami – to byl prima veselý den u nás ve škole! Školou se místo dětí procházeli piráti, princezny, různá zvířátka, hasiči, víly, kouzelníci….no k vidění bylo, na co si jen vzpomenete z karnevalové pohádkové říše. Co se to dělo? Sláva! Po dvouleté pauze (kvůli pandemii) jsme konečně mohli pro děti připravit masopustní karneval! A bylo veselo!
Slavnostně se nám ve společenské místnosti v rytmu Lady Carneval od Karla Gotta představily všechny masky, abychom vzájemně všichni věděli, s kým máme tu čest. Tančilo se ve víru melodických písniček z pohádek, Michala Davida, Vaška Neckáře, Heleny Vondráčkové, Maxim Turbulenc a jiných povedených interpretů, všichni jsme rozpohybovali nohy, ruce, tančili jsme společně, ve dvojicích, ve vláčku, masky jsme v tanečním průvodu ukázali i ostatním třídám velkých dětí, které se karnevalu neúčastnily. Mezi tanečky si děti mezi sebou změřily síly v několika karnevalových zábavních soutěžích, prověřily si svoji hbitost, mrštnost, postřeh a za splnění úkolů byli všichni odměněni drobným dárečkem. A zase se tančilo…
Maškarní dopoledne uteklo jako voda v potoce, po dvouleté přestávce jsme si karneval všichni opravdu naplno užili, na závěr masopustní veselice jsme podle tradice „pochovali basu“ a plní dobré nálady a dojmů, ale i příjemně unavení, jsme se rozešli a rozjeli na jarní prázdniny. A už teď vyhlížíme maškarní karneval v příštím roce a moc doufáme, že nám jej nějaký „virus“ nezhatí.
Děkujeme paní učitelce Průdkové a všem ostatním zúčastněným paním učitelkám a asistentkám za organizaci karnevalové veselice!
Za přípravný maškarní pedagogický kolektiv
Monika Rais

Zobrazit všechno co se stalo

Vrátit se na STALO SE
skolahustopece-logo-2
Zásady ochrany osobních údajů
© 2020 Základní škola a praktická škola Hustopeče
|
web by
Top crossmenu