Okresní kolo SHM - atletika

18.5.2022

Ve středu 18.5.2022 se v Břeclavi uskutečnilo okresní finále Sportovních her mládeže v atletickém čtyřboji pro žáky speciálních škol okresu Břeclav. Soutěžilo se ve dvou kategoriích ( mladší, starší žáci a žákyně ) a čtyřech disciplínách ( sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký, vytrvalostní běh). Žáci naší školy se při konkurenci břeclavské a mikulovské školy rozhodně neztratili. Podařilo se nám vybojovat : v kategorii mladších dosáhli největšího úspěchu Julie Škarpová a Daniel Mach, kteří s nejvyšším počtem bodů suverénně ovládli celkové pořadí a v podstatě zvítězili ve všech disciplínách, dílčích úspěchů u mladších dívek dosáhly i Tereza Trčková (celkově druhá ) a Libuše Slováková, v kategorii starších dívek získala celkově druhé místo Aneta Machaňová (druhá ve sprintu na 60m i v hodu kriketovým míčkem ), v této kategorii bodovala i Kristýna Machaňová za druhé místo v běhu na 800m a Tereza Švábová za druhé místo ve skoku dalekém, v kategorii starších chlapců nejlepšího výsledku dosáhl Daniel Nejezchleb ( vítězství na 800m, druhá místa v dálce a sprintu na 60m). Po celkovém součtu bodů v jednotlivých disciplínách u všech kategorií obsadila naše škola 2. místo v hodnocení speciálních škol okresu Břeclav.