Mikulovský bušmen 2023

24.10.2023

V úterý 24. října uspořádala ZŠ Mikulov tradiční okresní kolo branného závodu „Mikulovský bušmen“, kterého se zúčastnily Základní školy břeclavského okresu. Žáci tří škol (Mikulov, Břeclav a Hustopeče) soutěžili v areálu přírodní rezervace Svatého kopečku v zeměpisných, zdravovědných a přírodopisných znalostech a ve sportovních dovednostech a zručnosti.
Závodu se zúčastnili naši žáci 7. a 8. ročníku ve dvou čtyřčlenných smíšených družstvech. Kromě záludných otázek a nelehkých úkolů překonávali také nástrahy náročného terénu. Obě naše družstva prokázala velké sportovní nasazení a výborné zvládnutí všech úkolů na jednotlivých stanovištích. A právě toto rozhodlo o tom, že v celkovém součtu se stala naše škola nejlepšími Bušmeny. Na druhém
místě se umístili žáci ZŠ Mikulov a třetí místo obsadili žáci ZŠ Břeclav. Závodníci byli odměněni diplomy a drobnými cenami a nám jako vítězné škole byl do příštího závodu propůjčen putovní bušmeňácký klobouk. Prioritou závodu nebylo pouze vítězství, ale také navázání vrstevnických vztahů a získání nových poznatků a zkušeností. Velké uznání a poděkování patří všem zúčastněným – jak žákům, tak i pedagogům.

Mgr. Aleš Pavlů

Zobrazit všechno co se stalo

Vrátit se na STALO SE
skolahustopece-logo-2
Zásady ochrany osobních údajů
© 2020 Základní škola a praktická škola Hustopeče
|
web by
Top crossmenu