Stalo se

Pěvecká soutěž

23.11.2023

Ve čtvrtek 23. listopadu 2023 proběhlo na naší  škole 1. kolo pěvecké soutěže. Celkem se ho zúčastnilo 19 žáků. Soutěžilo se ve 3 kategoriích – mladší žáci, starší žáci a kategorie skupiny.

Vítězem mladší kategorie se stala Valerie Peterková s písničkou Šla Nanynka do zelí (žákyně 1. ročníku). V kategorii starších žáků zvítězila s písní C'est la vie od Karla Gotta Sofie Ella Kameníková. Kategorii skupiny vyhrál Oto Luska a Kevin David, kteří zazpívali píseň Mám doma kočku od Pokáče.

Tito vítězové nás 29. listopadu jedou spolu s dalšími spolužáky reprezentovat v této soutěži do Břeclavi, kde proběhne okresní kolo.

Dalšími reprezentanty jsou: Libuše Slováková, Valentýna Palánová, Eliška Křivková, Michal Maxián, Karina Jati.

Soutěž se moc povedla, žáci byli opravdu nadšení a šli do soutěže s plným nasazením. Přejeme jim hodně štěstí v okresním kole v Břeclavi.

Eva Fröhlichová

Záložka do knihy spojuje školy 2023

I v tomto školním roce se naše škola zapojila do česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy. Tématem letošního projektu byl inspirující svět pohádek, básní a příběhů. Tento projekt probíhal v měsíci říjnu a zúčastnila se ho naše IX. třída, tedy žáci 3. a 4. ročníku. Společně jsme si vybrali pohádkovou knížku Povídání o pejskovi a kočičce od českého spisovatele Josefa Čapka. Čtení je pro spoustu z nás velmi náročné a tak jsme hledali knížku, která je složena z více kratších povídek. Zvládli jsme přečíst tři z nich – o tom, jak kočička s pejskem pekli dort, jak myli podlahu a jak našli uplakanou panenku. Čtení knížky nás moc bavilo a také se nám líbily obrázky, které v ní jsou. A protože máme ve třídě i spolužáky, kteří nejsou čtenáři nebo ještě úplně nerozumí češtině, vždy jsme si po přečtení pustili o pejskovi a kočičce kreslenou pohádku. Někteří z nás si knížku pořídili i domů, aby si mohli přečíst všechny povídky z ní.

A po čtení této krásné knížky přišla ta pořádná zábava – tvoření záložek pro naše kamarády ze slovenské školy. Výroba záložek nás všechny moc bavila! Komu z nás nešlo moc kreslit, tak lepil a vybarvoval nebo skládal. Snažili jsme se, jak jen to bylo v našich silách, aby byly záložky co nejhezčí. A potom už jsme jen čekali, až nám přijdou záložky, které pro nás vyrobily děti ze Spojené školy internátne Spišské Vlachy. A to čekání na balíček plný krásných záložek stálo za to. Podívejte se sami, jakou radost nám záložky udělaly. Ingrid Janovcová

Podzim v I. třídě

I druhá polovina podzimního období byla v naší třídě ve znamení tvorby – žáci si ozdobili dveře vybarveným listím, také jsme společně malovali anilinovými barvami a křídami dušičkové svíce a z nasbíraných listů lepili ježečkům bodliny. Společnými silami jsme si na svačinu upekli tvarohovou buchtu. Využívali jsme krásného podzimního počasí a vyráželi na vycházky. Cvičili jsme, četli jsme, odpočívali, učili se, hráli si a někteří i plavali v Aqualandu. Byl to krásný podzim a už se nemůžeme dočkat, co nás čeká v zimním období. 

Za I. třídu Alena Holešinská, Alena Nesvadbová a Lidka Střížová

Svatomartinské rohlíčky - VI. třída

8.11.2023

Na svatomartinské oslavy jsme se připravovali i ve škole, ve středu jsme pekli rohlíčky, moc jsme se na ně těšili, je to už v naší třídě tradice, bylo to již potřetí. Na fotkách se můžete přesvědčit, jak skvěle nám to šlo. Mgr. Radka Donné

Strašidelné vyučování v IX. třídě

31.10.2023

V úterý 31. října jsme v naší třídě neměli žádné děti, ani paní učitelku s asistentkou, jak tomu bývá obvykle. Naše třída se vlastně také změnila k nepoznání. Všude byly světýlka, duchové, pavučiny. Na stole ležela kniha kouzel. A postupně do ní přicházeli různé bytosti. Čarodějky a kouzelníci, temný spiderman, upíři, černá paní a dokonce i smrtka… A aby toho nebylo dost, všemu tomu velela paní Upírka s čarodějnicí Petronelou. Bylo to pořádné strašidelné vyučování! A co jsme se všechno naučili? Dělat kouzelné lektvary, podle toho, kdo chtěl zrovna přivolat lásku, bohatství a nebo splnit nějaké speciální přání. Také jsme se učili hledat krvavé stopy. Každý jsme si vyrobili vlastního malého bubáka, abychom si trochu toho strašení mohli odnést i domů. Do toho jsme si ve volných chvílích zatancovali na strašidelné písničky. A za odměnu po takové náročné práci, jakou čarodějnictví a kouzlení je, jsme si udělali popcorn a naše vlastní malé kouzelné kino s trochu strašidelnou pohádkou. Už teď se těšíme na další kouzelné vyučování! Ingrid Janovcová

Dějepis v Brně

31.10.2023

Poslední říjnový den jsme v rámci výuky dějepisu navštívili hrad Špilberk a katedrálu svatého Petra a Pavla v Brně. V podzimních barvách vypadaly obě kulturní památky nádherně. Porovnávání jejich uměleckých slohů, historie, ale i krásný výhled na současné moderní Brno nám zpestřily zamračené úterní dopoledne. Mgr. Yvona Bartoňková

skolahustopece-logo-2
Zásady ochrany osobních údajů
© 2020 Základní škola a praktická škola Hustopeče
|
web by
Top crossmenu