Stalo se

Ozdravný pobyt v Itálii a výlet do Benátek

8. - 15.6.2024

V týdnu od 8. do 15. června jsme se zúčastnili pobytu v Itálii. Počasí nám přálo a naplno jsme si užívali koupání v moři a krásného sluníčka. Bazén před apartmánem taky nezůstal dlouho prázdný, byl ideální na lumpárny a skákání. Vychutnali jsme si výbornou italskou zmrzlinu a pizzu.

Naše skupina se poprvé rozdělila a větší půlka nás se vydala na vylet do Benátek.Svezli jsme se vodním taxíkem a cestu jsme si velice užili a všem se líbila. Prošli jsme si krásy Benátek. 

Pobyt se nám velmi vyvedl, dojeli jsme šťastní, opálení ale i unavení. Takže sláva nazdar výletu a za rok znovu.

Kateřina Hrdá

ZOO Hodonín a Sedlec

14.6.2024

V pátek 14. června jsme si udělali výlet do Hodonína do ZOO. Moc jsme se těšili. Pozdravovali jsme opičky, měli malá miminka, moc se nám líbila. Další nadšení způsobily nezbedné surikaty, vypadalo to, že od nich neodejdeme. No a pak tam měli největšího tygra, když si stoupl na zadní, měl hlavu úplně u stropu. Pak jsme si dali oběd, pochutnali si na hranolkách a párcích v rohlíku.
A protože nás to tak nadchlo, hned v úterý 18. června jsme vyrazili do Zoo v Sedleci, a to byla taky paráda. Měli tam opičky s miminky, ještě hezčí mourovaté surikaty, oslíky a ty veliké želvy. Podívejte se na fotky ve fotogalerii na Facebooku nebo Rajčeti.

Mgr. Radka Donné

Haluzická hájenka 2024

10. - 14.6.2024

Žáci naší školy odjeli 10. června 2024 na ozdravný pobyt do Haluzické hájenky netušíce, jaká překvapení si pro nás toto malebné místo nachystá.

Hájenka byla ukrytá mezi loukami a lesy tak šikovně, že se schovala i před signálem telefonních operátorů. Pět dní bez telefonu bylo jednou z výzev, kterých se naši děti chopily jako ostřílení trampové. Konec konců to byla maličkost v porovnání s prvním dnem, který jsme na hájence strávili. Předchozí noc totiž místní krajinu zastihla bouřka a potrhala elektrické vedení. Nemít signál? Nevadí! Nemít světlo? Nevadí! Nemít vodu? Jó, to vadí! Tak jsme šli hledat nedaleký pramen pitné vody. Elán nám vydržel až do večeře, ale to už jsme si svítili na talíř teplého guláše a tekla i teplá voda.

Starší žáci byli ubytováni v chatkách, menší zase v budově. Ve společenské místnosti je pak uvítala vrchní čarodějnice, pět ježibab a černokněžník, aby jim sdělili, že se stali čarodějnými učni a v následujících dnech budou podrobováni zaklínadlům, roztodivným kejklím a zkouškám v oboru magie a věštectví.

Všichni obstáli znamenitě! Trička proměnili v čarodějné pláště, v kotlíku nad ohněm vařili lesní čaje a prošli zkouškou odvahy, když se s baterkou vydali ke staré ježibabě přes ztemnělý les. Konal se rovněž turnaj v přehazované, v němž děti vyzvaly na souboj nejen učitele ale i rodiče. Za pedagogický sbor přiznávám, že jsme prohráli se ctí.

Také jsme absolvovali výlet do vyškovské ZOO, kde jsme se mohli setkat s nejedním zvířecím rekordmanem a svým umění nás pak čarodějnice přenesly v čase do období Jury, kde jsme zkoumali krásy prehistorických ještěrů.

Poslední večer se pak uskutečnil ceremoniální slet všech učňů i ježibab a pobyt byl korunován čaro-diskotékou a slavnostním udělením medailí a diplomů.

Byl to magický týden plný zážitků, za který vděčíme především vrchní ježibabě Mgr. Heleně Průdkové a jejímu pedagogickému týmu, ale také všem zúčastněným rodičům.

Děkujeme a za rok ahoj!

Bc. Veronika Nováková

Parníkem po brněnské přehradě - VII. třída

31.5.2024

Den dětí jsme letos oslavili den předem, v pátek 31. května výletem do Brna a plavbou parníkem po brněnské přehradě. Dobrodružné bylo už samotné cestování vlakem do Brna a tramvají na přehradu do Bystrce. Moc se nám vše líbilo. Počasí se vydařilo, bylo příjemně pod mrakem, pro turistiku ideální. Parník i plavbu jsme si užili, pluli jsme až na konečnou do Veverské Bítýšky a zpět. Cestou jsme pozorovali práci lodní obsluhy, krajinu kolem přehrady, rybáře na břehu, labutě, kačenky a ostatní vodní živočichy, počítali jsme zastávky, obdivovali jsme opravený hrad Veveří, který tvoří krásnou dominantu nad přehradou. Výlet se krásně vydařil, malinko nám i sprchlo, asi pro štěstí a tramvají a vlakem jsme plní zážitků cestovali zpět do Hustopečí. Děti byly šikovné, cestování zvládly na jedničku s hvězdičkou, takže se brzy vypravíme opět asi do Brna, tentokrát bude cílem brněnská  ZOO (foto ve fotogalerii Parníkem po b. přehradě).

Za kolektiv VII. třídy Monika Rais a Lenka Fojtíková

Okresní kolo SHM Břeclav

29.5.2024

Ve středu 29.5.2024 v Břeclavi proběhlo tradičně okresní finále Sportovních her mládeže v atletickém čtyřboji pro žáky speciálních škol okresu Břeclav. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích (mladší žáci, mladší žákyně a starší žáci, starší žákyně) a čtyřech disciplínách (sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký, vytrvalostní běh). Počasí nám tentokrát krásně vyšlo a naši reprezentanti dali do boje o medaile všechny síly.
Školu reprezentovali:
 v kategorii mladších žáků: Evgen Chikhman, Leoš Rychlý, Petr Blaha
 v kategorii mladších žákyň: Tereza Kadlčíková, Tereza Trčková, Kamilla Tamozhska
 v kategorii starších žáků: Miroslav Sedláček, Daniel Mach, David Studýnka
 v kategorii starších žákyň: Julie Škarpová, Violeta Koleva, Aneta Machaňová
Žáci závodí ve všech disciplínách, výsledky z jednotlivých disciplín se bodují a vyhodnocují. Součet bodů pak určí celkového vítěze čtyřboje.
Alespoň jeden diplom za umístění v některé z disciplín si odnesli téměř všichni naši závodníci, ale ti nejúspěšnější, kteří si odnesli diplom za celkové umístění na 1. místě byli Petr Blaha, Kamilla Tamozhska, David Studýnka a Aneta Machaňová.
Získali jsme tedy vítězství ve všech kategoriích a tak jsme obsadili i 1. místo v hodnocení speciálních škol okresu Břeclav.
Umístění našich žáků bylo opravdu skvělé, zvítězili jsme s velkou převahou. Už nyní se těšíme na další ročník.
Mgr. Blanka Vetýšková

Výlet na Ovčí terasy - II. třída

29.5.2024

Krásný středeční den jsme se vydali na naši oblíbenou delší vycházku. Svezli jsme děti autobusem do Dolních Bojanovic a odtud se vydali na Ovčí terasy. Cestu již všichni dobře znají, takže nám šlo všechno jako po másle. Ušli jsme krásných 6 kilometrů a užili si pěkný den.

Kateřina Hrdá

skolahustopece-logo-2
Zásady ochrany osobních údajů
© 2020 Základní škola a praktická škola Hustopeče
|
web by
Top crossmenu