Okresní kolo SHM - Břeclav

9.6.2023

V pátek 9.6.2023 se v Břeclavi uskutečnilo okresní finále Sportovních her mládeže v atletickém čtyřboji pro žáky speciálních škol okresu Břeclav. Mělo se soutěžit ve dvou kategoriích (mladší, starší žáci a žákyně) a čtyřech disciplínách (sprint, hod kriketovým míčkem, skok daleký, vytrvalostní běh). Počasí
nám ale bohužel nepřálo. Po třech disciplínách začalo vytrvale pršet a závody tak byly ukončeny bez absolvování vytrvalostního běhu. Žáci naší školy se při konkurenci břeclavské a mikulovské školy rozhodně neztratili. Podařilo se nám vybojovat : v kategorii mladších dosáhli největšího úspěchu Tereza Trčková a Julie Škarpová, které skončily v celkovém pořadí „trojboje“ na druhém a třetím místě (Tereza 1. místo ve skoku a 2. místo v hodu, Julie 2. místo ve sprintu na 50m a 3. místo ve skoku dalekém). Dílčího úspěchu v této kategorii dosáhl i Dmytro Davydenko, který skončil třetí v hodu kriketovým míčkem. V kategorii starších dívek získala výbornými výkony celkově první místo Aneta Machaňová (1.místo ve sprintu na 60m i v hodu kriketovým míčkem) – v této kategorii bodovala i Violeta Koleva za 2. místo ve sprintu a 3. místo ve skoku dalekém. V kategorii starších chlapců nejlepšího výsledku dosáhl David Studýnka (celkově třetí místo v „trojboji“ a 3. místo ve sprintu na 60m). Pochvalu určitě zaslouží i ostatní, kteří závodili a bojovali za naši školu, i když na stupně vítězů nedosáhli (Eliška Křivková, Daniel Mach a Mirek Sedláček). I proto po celkovém součtu bodů v jednotlivých disciplínách u všech kategorií obsadila naše škola 2. místo v hodnocení speciálních škol okresu Břeclav. Radomír Bartoněk