Výlet Nosislav V.třída

16.9.2021

Druhý zářijový týden jsme vyrazili s naší třídou do oblíbené lokality Nosislav - do Knížecího lesa. Blízko lesa je velmi hezké venkovní hřiště se spoustou průlezek, s houpačkami, s klouzačkou, lezeckou stěnou a různým cvičebním nářadím, kde děti rády cvičí a užívají si rozmanitých pohybových aktivit.
Pořádně jsme se procvičili, užili jsme si dostatek pohybu a občerstvení dobrou svačinkou jsme se vydali kaštanovou alejí směrem k lesu. Cestou jsme sbírali první spadané kaštany, pozorovali žloutnoucí listí na stromech i to suché v trávě, které již ze stromů spadlo. Cestu lemovalo veliké pole slunečnic a kukuřice, které čekají na sklizeň a tak jsme si zopakovali, co o těchto plodinách už známe.
V lese, i když je začátek podzimu, kvetlo spoustu zajímavých kytiček ve žluté, bílé i fialové barvě. Stromy se pomalu barví do podzimních barev a přicházející podzim s sebou přinesl spoustu pavučinek babího léta a ve větvích prosvítající zářijové sluníčko. V lese bylo moc krásně, poznali jsme spoustu lesních plodin - houby, šípky, jeřabiny, žaludy, kaštany – zopakovali jsme si naše „lesní“ znalosti a s novými zážitky jsme vyrazili zpět do školy. Výlet byl moc hezký a už teď se těšíme, jaké další změny podzim v lese přinese.
Monika Rais – tř.uč. V.třídy

Zobrazit všechno co se stalo

Vrátit se na STALO SE
skolahustopece-logo-2
Zásady ochrany osobních údajů
© 2020 Základní škola a praktická škola Hustopeče
|
web by
Top crossmenu