Stalo se

První týdny v naší třídě - VII. třída

Máme za sebou první týdny nového školního roku. Pomalu se sžíváme se školním prostředím po prázdninách. Máme také novou třídu, kam jsme se se začátkem nového roku přestěhovali a myslím, že se nám tam moc líbí. Naše třída prozatím funguje i jako školní družina, než se vybudují nové družinové prostory.

V naší třídě se stále něco děje! Využíváme hezkého počasí, které nám letošní podzim nabízí a vyrážíme s dětmi za poznáním do přírody, cestovali jsme autobusem na výlet do Uherčic, vlakem do Brna, aby si děti zvykaly co nejvíce na situace v běžném životě. Dále pokračujeme v hipoterapii ve Velkých Němčicích, kam jezdíme moc rádi a hodně se na koníky vždycky těšíme, protože nám pomáhají, abychom byli šikovnější a spokojenější, což se opravdu daří. U koníků jsme také oslavili narozeniny Klárky a Vítka z naší třídy. Navštívili jsme i naši oblíbenou minizoo v Sedleci, rozloučili jsme se v této sezoně se zvířátky. Ve škole se věnujeme nejrůznějším činnostem, cvičíme, zpíváme, počítáme, povídáme si, plníme úkoly, vaříme, pečeme, sklidili jsme úrodu ze školní zahrady. Prostě stále se něco děje. Můžete se podívat ve fotogalerii – Střípky z naší třídy.

Za kolektiv VII.třídy tř.uč. Monika Rais a as.ped.Lenka Fojtíková

Kukuřičné bludiště Dolní Dunajovice - VIII. třída

4.10.2022

Konečně!!! Napotřetí jsme se dostali do kukuřičného bludiště. Abyste rozuměli: první dva pokusy nám nevyšly kvůli dešti (mohli byste předpovídat počasí – utahovali si z nás ve škole). Už jsme si mysleli, že se nám to nepodaří. Ale ne, byli jsme tam, důkazem jsou fotografie. Řeknu vám, že projít bludištěm, zejména kukuřičným, není jednoduché. Každopádně v bludišti děti čekala zábavná cesta za pokladem, dřevěné sochy i malá lanovka. Hledání kódu k otevření truhly s pokladem, jednotlivá čísla, nápovědy a skrývající se dřevěné sochy ukryté v bludišti nám daly zabrat. Na konci nás však čekala odměna – zlaté mince! Radost a nadšení přemohly únavu. Stálo to za to. Mgr. Marija Babyč

U jezu v Hodoníně - I. třída (Morkůvky)

13.9.2023

I na našem odloučeném pracovišti v Morkůvkách se jezdí na výlety. Ve středu 13. září jsme si vyrazili s I. třídou na výlet k areálu U jezu v Hodoníně. Chvíli po vysednutí z auta nastal čas svačinky, kterou jsme si vychutnali ve stínu stromů místního lesíku.  Pak jsme se vydali na vycházku podél řeky Moravy až k samotnému přístavišti, kde jsme si prohlédli několik druhů výletních lodí, zátoku krokodýlů a taky si vyzkoušeli otáčení kormidlem. Některým z nás se povedlo prozkoumat místní indiánské týpí zvenku i zevnitř. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli dát zmrzlinu poblíž srubu. Na závěr výletu jsme se vydali ještě kousek proti proudu řeky a pak už hurá na oběd.

Za I. třídu Mgr. Alena Holešinská, asistentky pedagoga Lidka Střížová a Alena Nesvadbová

Hipoterapie Velké Němčice - V. třída

15.9.2023

Protože se nám v červnu na farmě RUFA ve Velkých Němčicích moc líbilo, rozhodli jsme se v hipoterapii pokračovat i letos. V pátek 15. září se naše třída poprvé v tomto školním roce zúčastnila hipoterapie – po příjezdu na farmu jsme vyčistili poníky, vykartáčovali hřívu, zkusili jsme vyčistit poníkům kopýtka. Abychom si ukrátili čekání na kobylku Révu, než přijde na jízdárnu, měli žáci za úkol sbírat míčky podle zadané barvy. Poté, co se vystřídali na hřbetě Révy všichni žáčci, jsme vyrazili zpět do školy. Doufáme, že nám slunečné počasí vydrží co nejdéle, abychom si mohli hipoterapii užívat i v dalších měsících. Mgr. Lenka Matějková

Výlet do ZOO - výhra ze Zdravá 5 (X. třída)

13.9.2023

Konečně nadešel čas, kdy si výherci ze soutěže Zdravá 5 mohli užít výhru. A protože Violet, Jessica a Tomáš jsou laskaví a přátelští, rozhodli se o výherní částku podělit s celou třídou. A tak jsme ve středu 13. září vyrazili vlakem do brněnské zoo. Přestože se mnoho pavilonů v zoologické zahradě rekonstruovalo, užili jsme si celodenní výlet se spoustou zábavy a s výtečným obědem v restauraci U tygra. Tygra jsme sice neviděli, ale oběd s bezinkovou limonádou nám moc chutnal. Největším zážitkem z celého výletu pro nás byl medvěd kamčatský, který všechny návštěvníky nadšeně vítal a také rozkošné surikaty, které vypadaly, že jsou naší návštěvou doslova nadšené. Mgr. Yvona Bartoňková

Výlet do Knížecího lesa - VI. třída

12.9.2023

V úterý 12. září jsme využili stabilního letního počasí a vyjeli jsme si školním autem do lesa. Pozorovali jsme vysoké rozmanité stromy, takové veliké duby jsme ještě neviděli, měly krásné velké žaludy a smrky hodně šišek, v trávě, kde se třpytily kapky rosy se ráno otevíraly květy nejrůznějších květin, na které usedali motýli. Bylo to úchvatné, jako v pohádce. Mgr. Radka Donné

skolahustopece-logo-2
Zásady ochrany osobních údajů
© 2020 Základní škola a praktická škola Hustopeče
|
web by
crossmenu