Stalo se

Autobusem do Uherčic - VII. třída

Využili jsme teplého, stále letního počasí a vydali jsme se autobusem do Uherčic. Autobusem cestujeme moc rádi. V Uherčicích jsme navštívili místní stáje, podívali jsme se, jak se mají koníci, prošli jsme se podél řeky, podél políček a zahrádek, kde jsme si povídali a ukazovali si, co se kde pěstuje a chystá na sklizeň. Stihli jsme si také užít nové dětské hřiště u lesa, kde bylo zbudováno nové krásné oddělení místní mateřské školky, kde se dětem jistě moc líbí, tak jako nám. A potom už hurá na autobus a do školy. Tř.uč. Monika Rais a as.ped. Lenka Fojtíková

Hipoterapie Velké Němčice - VII. třída

13.9.2023

Nový školní rok jsme s dětmi zahájili novou sérií hipoterapie ve Velkých Němčicích na farmě u Růžičků. První lekce jsme zvládli před letními prázdninami, takže máme dovednosti, na které s dětmi navazujeme. Moc jsme se na koníky těšili a na farmě se těšili na nás, což nás velmi těší. Pod vedením Simony Kosinové a její koňské asistentky Míši děti zvládnou ve výběhu čistit poníky, hladit je, česat hřívu, povodit na vodítku, ale také přiloží ruku k dílu a pomáhají uklízet koňské koblížky, nosit poníkům vodu nebo seno. Veškeré činnosti u koníků jsou pro děti obrovským a jedinečným přínosem jak po stránce mentální, tak po stránce psychické. Po práci hurá na ježdění! Samozřejmě pod odborným vedením a s kobylkou, která má výcvik pro hipoterapii. Děti jsou z ježdění nadšené, za pár lekcí udělali velké pokroky v rovnováze, v držení těla, jezdit zvládá i náš čtvrťáček na vozíčku, z čehož máme všichni velkou radost! Ježdění vyžaduje od dětí kus odvahy a odhodlání, ježdění samotné jim dává radost, pohodu, zlepšuje fyzickou a psychickou kondici, uvolňuje napětí a stres, je to  jedinečný zážitek, děti zažívají pocit úspěchu. Moc se těšíme na další lekce.

Tř.uč. Monika Rais, as.ped. Lenka Fojtíková (foto ve fotogalerii)

Pečení čokomuffinů - VII. třída

V září slaví narozeniny některé děti z naší třídy, abychom jim osladili slavnostní den, rozhodli jsme se s dětmi upéct oblíbené čokomuffiny, které mají děti velmi rády. Děti pomáhaly, ochutnávaly, míchaly těsto, a velmi jsme se těšili na výsledek, který se určitě povedl, jelikož všem dětem i dospělým moc chutnalo. Tř.uč. Monika Rais

Nová výdejna obědů

Od letošního školního roku máme zřízenou výdejnu obědů pro žáky i naše pracovníky. Obědy pro nás vaří v jídelně na ZŠ Komenského. Zatím všem moc chutná.

Výlet na brněnskou přehradu - V. třída

8.9.2023

V pátek 8. září jsme vyjeli na první výlet v tomto školním roce na brněnskou přehradu vyzkoušet jízdu výletní lodí. Bylo krásné slunečné počasí a než parník vyjel, prošli jsme se kolem přehrady, zaskotačili na hřišti a někteří si dali i výbornou zmrzlinu. Projeli jsme se po přehradě a pak už jsme se vydali autem zpět do školy. Jak jsme si výlet užili, si můžete prohlédnout ve fotogalerii na Facebooku a Rajčeti. Mgr. Lenka Matějková

V. třída - aktivity v červnu

Strážnice – zahájení folklorního hudebního festivalu Strážnice dětem
Ve čtvrtek 22.6. jsme se s dětmi vypravili do Strážnice, kde se zahajoval v amfiteátru Bludník v prostorách zámeckého parku tradiční hudební folklorní festival. Čtvrteční dopoledne bylo věnováno dětem, představily se hudebně-taneční soubory ze zahraničí i z tuzemska. Dopoledne bylo plné hudby, rytmu a tance, a jelikož naše děti milují hudbu a písničky, vystoupení se jim velmi líbilo, nadšeně tleskaly účinkujícím. Na chvíli jsme se zastavili i ve skanzenu, který je naproti zámeckého parku, děti si zakoupily magnetky s folklorními motivy, prošly jsme se příjemnou procházkou zámeckým parkem, kde
bylo vše v plném proudu příprav na víkendový festival. Strážnici máme moc rádi, a už nyní se těšíme na další akci, která se zde bude v novém školním roce
konat. ( foto ve fotogalerii)

Hipoterapie – farma RUFA, Velké Němčice
V měsíci červnu jsme se s dětmi vypravili na dlouho očekávanou hipoterapii, kterou jsme několikrát kvůli bacilům a nemocem ve třídě musely odložit a zadařilo se nám až ke konci školního roku. U koníků na farmě u Růžičků ve Velkých Němčicích se nám moc líbí, paní Simona Růžičková se svojí
asistentkou se dětem opravdu s láskou a péčí věnují. Děti si v ohradě s koníky můžou vyzkoušet péči o koně, čištění, česání, péči o kopýtka, vodění poníků, ale také pomáhají s úklidem výběhu. Všechny činnosti děti moc baví, hezky jim vše pod vedením paní Simony jde, pěkně se snaží. Za odměnu:-) se děti, které si troufnou, vozí na velkém koníkovi, klisně Révě, která má výcvik a zkoušky přímo na hipoterapii. Děti se učí podle pokynů hezky na koni sedět, narovnat se, držet rovnováhu, zapojit důležité svaly. Tímto cvičením na koni si krásně procvičí celé tělo a hrubou motoriku. Musím konstatovat, že máme ve třídě opravdu šikovné jezdce a děti jsou z této činnosti nadšené. V klubovně v areálu farmy si můžeme i odpočinout, děti si můžou pohrát v dětském koutku, najíst se a napít. V hipoterapii budeme v dalším školním roce pokračovat i nadále, čeká na nás na jízdárně po zvládnutí základního sedu na koni třeba dráha mezi kužely a jiné disciplíny k procvičení těla, pozornosti a postřehu. Už teď se moc těšíme!

ZOO Sedlec
Naše další oblíbené cílové místo pro hezkou procházku v pěkném koutku přírody pod Pálavou a setkání s různými druhy zvířat. Tentokrát jsme měli velký zážitek, když nám paní ošetřovatelka vyndala z terária velkého ještěra a my měli možnost si ho pohladit a prohlédnout zblízka. Dětem se moc líbí také želvy obrovské, velbloudi a oslíci. ZOO je příjemným místem pro zvířátka i návštěvníky, vždy se zde setkáme se vstřícným přístupem personálu, o zvířátka je s péčí postaráno, vždy si také dáme něco dobrého na zub u stánku s občerstvením – prostě príma výlet!

Cestování autobusem (Židlochovice) a vlakem (Brno)
Končí školní rok, známky už jsou uzavřené a tak jsme využili tento čas k výjezdům – cestovali jsme s dětmi autobusem do Židlochovic a zpět, učíme se, jak se chovat v dopravních prostředcích, protože každý z nás někdy musí cestovat ať už vlakem, nebo autobusem. V Židlochovicích jsme se prošli městem, děti si pohrály na dětském hřišti, navštívili jsme i obchod, kde jsme si prohlédli hračky, stavebnice a jiné pomůcky, dali jsme si něco dobrého a po krátkém čekání na autobusovém nádraží jsme cestovali zpět do Hustopečí do školy. Další den jsme vyměnili autobus za vlak. Naše cílová stanice byla Brno. Cestovali jsme zcela novým, klimatizovaným elektrovlakem, kde to ještě vonělo novotou. Nové vlaky nesou jména odrůd hroznů a patří do série vlaků „VINAŘSKÝMI STEZKAMI“. Cestování je v nich komfortní a příjemné. V Brně jsme si prošli centrum města, navštívili jsme Zelný trh, kde jsme poznávali nejrůznější druhy ovoce, zeleniny, květin, prohlédli jsme si také krásný kostel Máří Magdalény na Masarykově ulici a potom jsme se vypravili na vlakové nádraží, do hlavní haly, kde jsme si na světelné tabuli našli spoj do Hustopečí a po chvilce čekání, kdy jsme si měli možnost prohlédnout nádraží i jiné vlaky jsme odcestovali zpět do Hustopečí. Cestování máme všichni rádi a jízda novým elektrovlakem i procházka Brnem byl pro nás moc hezký zážitek! (foto ve fotogalerii).

Za kolektiv V.třídy
Monika Rais tř. uč., Lenka Fojtíková as. ped.

skolahustopece-logo-2
Zásady ochrany osobních údajů
© 2020 Základní škola a praktická škola Hustopeče
|
web by
crossmenu